Bądź na bieżąco - RSS

Ten zakątek pozostanie na zawsze w mej pamięci

Kategoria: Język polski   |   Dodano: 22 stycznia 2011   |   Liczba słów: 215

Ten zakątek Polski urzekł mnie swoim pięknem.

Miejscem, w którym zawsze mogę odpocząć, jest ogród przy domu moich rodziców. Lubię w nim przebywać, bawić się i odrabiać lekcje latem.

Przy domu stoi pergola, którą porastają winogrona. Pod nią znajduje się trawnik, ławki i stolik. Właśnie tu najbardziej lubię się uczyć, gdy jest gorąco. W czasie upałów panuje tam chłód, gdyż liście dają cień, a gdy jest zimno i wietrznie, tam bywa zacisznie i spokojnie. Z tyłu za domem znajduje się kącik z grillem i paleniskiem. Wieczorami całą rodziną smażyliśmy tu kiełbaski, słuchaliśmy muzyki i oglądaliśmy gwiazdy. Dalej stoi ozdobna brama, która prowadzi do stawu. Przejście przez staw stanowi drewniany mostek. Nieopodal rozciąga się mała łączka pełna kwitnących kwiatów. Rosną tam żółte i pomarańczowe aksamitki, astry, tulipany i inne kwiaty. Jeszcze dalej, na niewielkiej górce stoi szklarnia porośnięta dookoła słonecznikami. Dalej rozciąga się pole uprawne, gdzie rosną różne warzywa i drzewa owocowe. Przed domem po obu stronach ścieżki dumnie pną się w górę krzewy i drzewka iglaste. Między nimi wybijają się kolorowe mieczyki, róże i inne kwiaty. Widok tego wszystkiego sprzyja marzeniom.

Mój ogród w lecie był pełen promieni słońca, brzęku pszczół, świerszczy, motyli. Natomiast wieczorami nad stawem kumkały zalotnie żaby. Lubiłem siedzieć w cieniu winogron, czytać książki, uczyć się i słuchać muzyki. Mogłem się tam rozluźnić i odpocząć.

Podobne wypracowania: