Bądź na bieżąco - RSS

Przygotowanie wypracowania – z czego korzystać?

Kategoria: Język polski   |   Dodano: 12 listopada 2012   |   Liczba słów: 293

Przygotowanie wypracowania – z czego korzystać?

Internet.

Niestety obecnie żyjemy w tak dynamicznie rozwijającym się świecie, że przygotowanie jakiegokolwiek materiału bez użycia internetu jest niemalże niemożliwe. Nie inaczej jest w przypadku młodych osób chcących napisać wypracowanie czy jakąkolwiek inną pracę. Korzystają oni głównie z serwisów takich jak Wikipedia i szukając w wyszukiwarkach powiązań szybko tworzą niskiej jakości tekst. Wszystko to spowodowane jest chęcią upraszczania. A internet jest miejscem, gdzie wartościowych informacji jest wiele, ale zalewa je chaos tych zupełnie nieprzydatnych. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu i dotrzeć do tych wartościowych treści. Na pewno nam się to opłaci.

Książki naukowe.

Najważniejszym jednak elementem każdej pracy – niezależnie czy jest to niewielkie wypracowanie czy praca magisterska na najlepszym uniwersytecie w Polsce powinna być bibliografia. Jeśli interesuje nas pójście na łatwiznę – wystarczą podręczniki szkolne. Ale nie będzie to praca wysokiej jakości. A szkoda. Bo wykorzystać można wiele innych publikacji, które zdecydowanie zwiększą wartość naszej pracy. Chodzi oczywiście o książki naukowe – począwszy od encyklopedii, przez specjalistyczne książki tematyczne, a na prasie fachowej skończywszy. Dostęp do nich jest o wiele łatwiejszy niż jeszcze kilka lat temu, dlatego warto skorzystać z możliwości jakie nam to daje.

Filmy popularnonaukowe.

Jeszcze innym sposobem na zebranie wartościowych informacji do naszego wypracowania jest skorzystanie z możliwości jakie daje telewizja ( i częściowo internet). Chodzi oczywiście o popularnonaukowe filmy emitowane na specjalnych programach. Dzięki rozwojowi tej technologii obecnie w naszym kraju niemalże każdy może oglądać programy emitowane chociażby przez stację Discovery. Dzięki temu możemy szybko zdobyć wiedzę na przykład z historii czy techniki. W prosty i przyjemny sposób stajemy się odbiorcami bardzo wartościowych materiałów, dzięki którym istotnie możemy poprawić jakość naszych prac. Dla młodych osób jest to szczególnie atrakcyjna forma zdobywania wiedzy – nie męczy, a jest jednocześnie bardzo przyjemna w odbiorze. Nic, tylko oglądać!

Podobne wypracowania: