Bądź na bieżąco - RSS

Prezent od Świętego Mikołaja opis

Kategoria: Język polski   |   Dodano: 24 stycznia 2011   |   Liczba słów: 202

Podczas Świąt Bożego Narodzenia z niecierpliwością oczekiwaliśmy Wigilii oraz pierwszej gwiazdki. Po kolacji wigilijnej i podzieleniu się opłatkiem niektóre starsze osoby wstały od stołu. Wszystkie dzieci natomiast poproszono o wyjście do drugiego pokoju, gdzie zgaszone było światło. Można tam było wyczekiwać pierwszej gwiazdki obserwując niebo przez okno.
Gdy mój siostrzeniec pierwszy spostrzegł jarzący się na niebie niewielki punkcik, wszyscy podskoczyliśmy z okrzykiem radości. Pobiegliśmy jak najszybciej do drugiego pokoju, gdzie pod choinką leżało już mnóstwo prezentów. Wśród wielu paczuszek i torebek znalazło się również coś dla mnie.
Po odwiązaniu wstążki i zdjęciu papieru okazało się, iż jest to książka pod tytułem "Tomek w grobowcach faraonów". Stanowi ona kontynuację serii powieści przygodowych o przygodach podróżnika Tomka Wilmowskiego i jego przyjaciół. Książka ma wielkość zeszytu szkolnego i okładkę w kolorze jasnego brązu. Znajduje się na niej tytuł wypisany dużymi, białymi literami. Pod spodem przedstawiony jest natomiast obrazek, na którym są piramidy i młody chłopak w kapturze. Na drugiej stronie obwoluty jest wielbłąd. Książka liczy około czterystu stron. Napisana została przez Alfreda Szklarskiego, a jej współautorem jest ks. Adam Zelga, gdyż wydana została już po śmierci autora.
Książka ta po przeczytaniu stanie na mojej półce obok pozostałych powieści z tej serii. Jest to bardzo miły prezent.

Podobne wypracowania: