Bądź na bieżąco - RSS

Opis kolegi z klasy

Kategoria: Język polski   |   Dodano: 26 stycznia 2011   |   Liczba słów: 216

Opis kolegi - charakterystyka

Tomek jest moim kolegą z klasy. Codziennie razem dojeżdżamy autobusem do naszej szkoły. Często spędzamy również wspólnie czas po lekcjach, ponieważ mieszkamy nieopodal siebie. Dlatego można powiedzieć, że znam jego cechy charakteru dość dobrze.

Mój kolega ma dwanaście lat. Jest obowiązkowym uczniem i zawsze przygotowuje się solidnie do lekcji. Tylko czasami zdarza się, że czegoś się nie nauczy lub nie zrobi. Tomek łatwo przyswaja wiedzę, jest bardzo pojętny. Cechuje go pogoda ducha, dlatego lubi się śmiać ze wszystkiego. Stara się być zawsze optymistą i łatwo się nie poddaje w trudnych sytuacjach. Zwykle bywa zaradny, ale czasami przeważa w nim uczucie niepewności. Jednak przez wrodzoną skromność potrafi zachować się właściwie w każdej sytuacji. Kocha też zwierzęta i kilka razy w miesiącu odwiedza schronisko. Zimą natomiast dokarmia ptaki.

Tomek jest dobrym kolegą. Z chęcią udziela porad i pomaga słabszym. Ceni u ludzi szczerość i pracowitość. Dotrzymuje danego słowa i dlatego można na nim polegać. Jak coś robi, to zawsze solidnie i systematycznie, a swoje zajęcia organizuje planowo. Jest również uczciwy, nie bierze tego, co do niego nie należy.

Myślę, że takie cechy charakteru wyrabia się już od najmłodszych lat. Tomek dużo zawdzięcza swoim rodzicom, którzy starają się mu zawsze pomagać, wspierać i dopingować. Cieszę się, że mam takiego kolegę, gdyż mogę się od niego dużo nauczyć.

Podobne wypracowania: