Bądź na bieżąco - RSS

Moje marzenia wypracowanie

Kategoria: Język polski   |   Dodano: 27 stycznia 2011   |   Liczba słów: 300

Każdy człowiek wybiega myślami daleko w przyszłość. Wszyscy mamy marzenia, które za wszelką cenę chcemy zrealizować. Takie marzenia mam także i ja.

Jestem wychowany w kulcie nauki. Rodzice zawsze kładą wielki nacisk na to, abym się dużo uczył i próbował swoich sił w różnych dziedzinach. Takie rozeznanie pozwoli mi podjąć właściwe decyzje przy wyborze dalszej drogi życiowej. Kiedyś buntowałem się przeciwko temu, lecz teraz zrozumiałem, że wiedza i rozwój osobisty jest w życiu najważniejszy. Bez tego nie zdobędzie się ani dobrej pracy, ani pozycji w społeczeństwie. W najbliższej przyszłości zamierzam więc pomyślnie zdać egzamin do szkoły średniej. Na pewno nie będzie to łatwe, ale jestem dobrej myśli.

Moja mama mawia, że nauka przedłuża młodość, dlatego też planuję iść na studia. Po nich mam zamiar znaleźć pracę, która zarazem będzie dobrze płatna i odpowiadająca moim zainteresowaniom. W dalekiej przyszłości chcę założyć rodzinę, mieć gromadkę dzieci i być dobrym ojcem. Moim największym marzeniem jest chęć posiadania ekskluzywnego auta i wielkiego archiwum z płytami. Oba te życzenia są wynikiem moich zainteresowań, które staram się rozwijać od najmłodszych lat. Temat motoryzacji pochłonął mnie od momentu, gdy mój wujek, przed laty, pierwszy raz zabrał mnie na wyścigi szybkich samochodów. Muzyka natomiast towarzyszy mi odkąd sięgam pamięcią. Odkrywanie nowych gatunków muzycznych, zespołów, płyt to fascynujące zajęcie. Dzielenie się taką wiedzą, prezentowanie albumów i zdobywanie słuchaczy lub czytelników może być bardzo budujące.

Przed młodym człowiekiem stoi otworem całe morze możliwości. Z biegiem lat w tym morzu ubywa wody, zostaje coraz mniej dróg, którymi można podążyć. Niesamowite jest jak nieprzewidywalna może być przyszłość. Dlatego pragnę, aby marzenia, które pokrótce nakreśliłem spełniły się chociaż w jakimś stopniu. Myślę też, że aby to wszystko osiągnąć czeka mnie wiele pracy. Najważniejsze na razie jest jednak dla mnie to, aby ukończyć gimnazjum z jak najlepszym wynikiem i zdać egzamin do szkoły średniej.

Podobne wypracowania: